- Reklama -spot_img

Plazmová svářečka – moderní a rychlé řezání plazmou

S plazmovou svářečkou se můžete setkat také pod označením plazmová řezačka. Je určena pro řezání neželezných kovů a elektricky vodivých materiálů. Plazmové řezání je rychlou, moderní a levnou metodou.

Plazmová svářečka

Plazmová svářečka využívá principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku, který je za pomoci hnacího plynu a vysoké rychlosti tlačen do vybraného materiálu. Ten je následně taven. Pro většinu materiálů je vhodným plynem stlačený vzduch, plazmové řezací stroje proto bývají vybaveny kompresorem. Případně však můžete pořídit kompresor zvlášť, či využít jiný plyn pro specifické materiály.

Přesný řez

Jednou z výhod plazmové svářečky je přesnost řezu. Díky plazmě je opravdu tenký a umožňuje relativně snadné vyřezávání složitějších tvarů. Poradí si s různými materiály, využití tak najde v řemeslné dílně, ovšem třeba i v autodílně. Dalšími výhodami jsou nízká hmotnost a malé rozměry řezačky. Některé modely kombinují možnost sváření a řezání, získáte tak univerzální zařízení s širokým využitím. K dispozici je také široká nabídka příslušenství, díky kterému můžete dosáhnout špičkových výsledků.

Plasmová svářečka

Pokud vybíráte plazmový řezací stroj, je vhodné zaměřit se na několik základních parametrů. Jedním z nich je řezací proud. Ten má mnohdy určitý rozsah, snadno tak najdete potřebný výkon. Tlak řezu je parametrem, který udává rychlost řezu plazmového řezáku. Čím je větší, tím vyšší je rychlost řezání. V neposlední řadě se dívejte také na maximální tloušťku řezu, ta se může lišit dle výběru řezačky. Tento parametr udává, s jakou maximální tloušťkou si plasmová svářečka poradí. U různých materiálů se však maximální tloušťka může lišit.

Plazmová svářečka nabízí moderní metodu dělení materiálů. Hodí se do různých oblastí, pro hobby nadšence i profesionály.

spot_img
spot_img

Nejnovější články

Další články autora